Gaz płynny propan-butan, zwany często również autogazem, jest ekologicznym paliwem do napędu samochodów. Silniki zasilane gazem LPG nie wydzielają do atmosfery szkodliwych substancji, zaś emisja tlenku węgla stanowi 25% ilości wydzielanej przy spalaniu etyliny. Niższe koszty eksploatacji oraz redukcja substancji toksycznych wydzielanych do atmosfery sprawia, że jest konkurencyjny w porównaniu do innych substancji napędowych.
PGK sp. z o.o. zapewnia dostawę gazu płynnego zgodnie z normą PN-EN 589:2003 „Paliwa do pojazdów samochodowych. LPG. Wymagania i metody badań” dbając jednocześnie o optymalny skład mieszanki, w zależności od pór roku tak, aby zapewnić prawidłową pracę silników samochodowych.
Naszym klientom oferujemy również usługi w zakresie wykonawstwa stacji gazowych LPG, jej serwisowania oraz korzystnej współpracy w zakresie terminowego zaopatrzenia w gaz płynny.
Na terenie województwa podlaskiego posiadamy własne stacje autogazu. Będąc bezpośrednim importerem gazu płynnego dostarczamy gaz propan-butan o najwyższej jakości.
 

Adresy naszych stacji LPG:

 

Białystok, ul. Dolistowska 1
Czarna Białostocka, ul. Piłsudskiego 1
Hajnówka, ul. Białostocka 7D
Sokółka, ul. Kolejowa 16
Zabłudów, ul. Białostocka 70

stacja_lpg